סיורים קולינריים בשווקים עם שפרה נחום, טועמים את השוק

10 דרכים לניהול עובדים ביעילות מהבית

10 דרכים לניהול עובדים ביעילות מהבית

10 דרכים לניהול עובדים ביעילות מהבית

בשנים האחרונות נראה כי עולם העבודה משתנה בעקבות עתות משבר / מלחמות / מגפות גלובליות.

כדי למזער את השפעתם של אלו על הפעילות היום יומית, ארגונים וחברות נאלצו להתקדם ולנהל עובדים מרחוק. כלומר, לנהל עובדים שעובדים מהבית.

באין ברירה עבודה מרחוק צברה פופולריות והיא חיונית בסיוע למנהלים, לשמירה על פרודוקטיביות, מעורבות וסביבת עבודה חיובית.

במאמר זה נסקור 10 שיטות מומלצות לניהול עובדים שעובדים בבית בהצלחה.

1. הקימו ערוצי תקשורת ברורים היא הבסיס לניהול מרחוק יעיל. חשוב להשתמש בכל הכלים הדיגיטלים הקיימים בארגון כגון שיחות ועידה וישיבות בזום להעברת מסרים מיידיים כדי להבטיח תקשורת חלקה ובזמן עם הצוותים.

2. הגדירו יעדים ברורים ומדידים תקשורת ברורה, תאום ציפיות והגדרת מטרות למיקוד העובדים שעובדים בבית.

3. תזמנו פגישות בימים ובשעות קבועות בזום כדי להדריך, לתת משוב ולטפל בעבודה השוטפת. פגישות אלו יכולות להתנהל מול עובד אחד או מול צוותים לתמיכה והכוונה.

4. העצימו את העובדים, ספקו להם משאבים ואת תמיכה הדרושה להצלחה בביצוע משימות, כדי שיקבלו החלטות מושכלות וינהלו בעצמם משימות ופרויקטים בהצלחה.

5. קדמו שיתוף פעולה בין חברי צוות מרוחקים באמצעות פעילויות וירטואליות ע"יי מפגשי סיעור מוחות וניהול פרויקטים.

6.  ודוא שלעובדים מרחוק תהיה גישה למשאבים ולהדרכה הדרושים להם כדי להצליח בתפקידיהם. ציידו אותם בכלים, בתוכנות ובחומרי הדרכה הדרושים כדי שהעבודה מהבית תהיה יצרנית ואיכותית.

7. תגמלו את ההישגים של העובדים מהבית כדי לחזק את המוטיבציה ולהרים את המורל, בין אם באמצעות שיחות וירטואליות, הכרזות כלל-צוותיות או סימני הערכה מוחשיים - למשל משלוח חלה או עוגה לשבת לבית העובד.

8. עודדו את העובדים לבסס איזון בריא בין עבודה לחיים הפרטיים על ידי תאום ציפיות ברורות לשעות העבודה ומתן גמישות ואופציות לעבודה בשעות היום או הלילה.

9. טפחו קשרים חברתיים מרחוק בין העובדים. בסופו של דבר עבודה מרחוק היא עבודה מבודדת, יש לנקוט בצעדים יזומים כדי לטפח קשרים חברתיים מרחוק בין חברי הצוות כגון  פעילויות וירטואליות, שיחות וידאו, צ'אטים לא פורמלים או הפסקות קפה וירטואליות כדי לקדם תחושת יחד.

10. שמשו דוגמה אישית כמנהלים מרחוק כדי שהעובדים יקבלו השראה והבנה למצופה מהם.

אימוץ 10 דרכים לניהול עובדים ביעילות מהבית יהווה אבן דרך משמעותית לשמירת הסטטוס קוו הקיים בארגון ושינוי התפיסה הרווחת שעובדים יעילים יותר כשהם עובדים פיזית בארגון.

ישנן עדויות רבות כי עבודה מהבית לעיתים אפקטיבית יותר מהעבודה בארגונים. העובדים מנסים להוכיח את עצמם ביתר שאת כדי שהמנהלים ידעו בבטחה שהם יכולים לסמוך עליהם.

בתום המשבר מומלץ לארגן לעובדים יום גיבוש מרענן שיעודד אותם וישפר את מצב רוחם.
מאמרים נוספים בקטגוריה: משאבי אנוש